Su yalıtımı yaptırmak gerekli mi?

firmamızı arayarak sevgili müşterilerimizden sıkça gelen sorulardan bir tanesi “su yalıtımı yaptırmak gerekli mi?” Evet gerekli. Mekanlarınıza yalıtım yaptırmak, bilhassa su yalıtımı yaptırmak her daim karınıza olacak bir uygulamadır. Çünkü, mekanlarınızda, çatılarınızda, tavanlarınız, tavan aralarınızda, teraslarınızda ya da herhangi su akıntısı yaşadığınız alanda polyurea maddesi ile uyguladığı su yalıtımı akıntıyı bitirecektir.

Su yalıtımı uygulamalarından önce su geçirgenliği yaşadığınız alanı yeni baştan yaptırmak ya da tamirat gibi uzun süreli işlemler gerekirken, şimdi bir yalıtım uygulaması yeterli oluyor.

Hangi şehirde olursanız olun tek bir telefonla ülkenin her yerinde su yalıtım hizmeti sunuyoruz.

Yalıtım Nedir?

YALITIM Herhangi bir mekan ya da belirlenen alanı ısı, su , ses ve nem faktörlerinden korumak için yapılan çalışmaların tümüne yalıtım; ya da diğer adıyla izolasyon denir. Isı, su, ses ve nem faktörlerinden korunabilmek yalnızca iyi bir izolasyon ile mümkündür. Esaslarına uygun olarak yapılan yalıtım %50 ile %70 arasında enerji tasarrufu sağlayabilmektedir. Ayrıca Tekniğine uygun olarak yapılmış yalıtım uygulamaları, ses kirliğini, Isı kaybını , ses, su ve nem yalıtımı sayesinde enerji tasarrufu, hava kirliliği, konforlu bir yaşam, gürültüsüz sağlıklı mekanlar ve sürdürülebilir geleceğimiz için bir zorunluluktur.  Bu da hem bireysel hem de ülke ekonomisine katkı anlamına gelir.   YALITIM ÇEŞİTLERİ  Isı Yalıtımı : Isı yalıtımı binalarda ve tesisatlarda kullanılmaktadır,ısı yalıtım uygulamaları ile binanın ömrünü uzatmak, insanlara sağlıklı, konforlu mekanlar sunabilmek ve bina kullanım aşamasında yakıt ve soğutma giderlerinde büyük kazanım sağlamak mümkündür. Faydaları : Enerji tasarrufu sağlar, çevre kirliliğini önler, ısı konforu sağlar   Su Yalıtımı : Binalarda su yalıtımı suyun ya da nemin binanın bir kısmına veya kapladığı alana zarar vermesini engellemek için yapılır. Bina temeline, çatılara, duvarlara ve bina çevresine uygulanabilir.Su yalıtımı yapılmayan binalarda temelden gelen su sebebi ile bina korozyona uğrar bu da yapının direncini azaltır, olası bir depremde yıkılma riski artar.  Ses Yalıtımı : Ses izolasyonu gürültünün insan üzerindeki etkilerini en aza indirmek için alınan önlemlerin tamamıdır. Makine,ekipman,tesisat ve duvarlara, ses yalıtım malzemeleri ile uygulanabilir.

Isı yalıtımı neden gereklidir?

  • Isı yalıtımı uygulanan alandan dışarıya olan ısı kaybını azaltır,
  • Uygulamadan sonra yapılması gereken ekstra bir maliyete gerek yoktur, kalıcıdır ve bakım gerektirmez,
  • Kışın ısıtma, yaz ise soğutma giderlerinin düşmesine katkı sağlar,
  • Uygulama alanlarında ısının homojen dağılımını sağlar,
  • Rutubeti önler, yaşam alanlarında sağlıklı nemden uzak bir ortam oluşturur,
  • İç yüzeylerde terleme sonucu oluşan küfü, siyah lekeleri, sıva ya da boyaların kabarmasını engeller,
  • Binalarda ısı hareketleri ve buhar yoğunlaşması sonucu oluşabilecek hasarı engeller,
  • Atmosfere giden karbondioksit miktarını düşürerek, hava kirliliğinin azalmasına ve çevrenin korunmasına katkıda bulunur.

İç cepheden ısı yalıtımı yapılabilir mi?

İç cephe yalıtımı sadece inşaat halinde olan binalar için yapılabilir, sprey poliüretan pürüzlü bir yüzeye sahip olduğu için hem görsel açıdan hem uygulama esnasında cam, kapı, pencere vb. malzemelere vereceği deformasyondan dolayı ince işçiliği bitmiş inşaatlara uygulama yapılamaz.